Saç Bakım Ürünleri Deposu
Ana Sayfa  |   İptal ve İade Şartları  |   Güvenlik politikamız  |   İletişim  |   Hakkımızda  |   Site haritası
  Ana Sayfa  
  Depo  
  Hesabım  
  Sepetim  
  Kampanyalar  
 Arama:      Detaylı arama   

RESTOREX Saç Dökülmesine Karşı Etkili Bitkisel Şampuan 700ML


sampuan.png

Resmi büyüt

Fiyat için iletişime geçiniz.
 
Açıklama
Ödeme Seçenekleri
Yorumlar

Nasıl Geliştirildi?
 
Saç dökülmesini önlemek için DHT oluşumuna mani olunması ve kan dolaşımının hızlandırılması uzun yıllardır birbirinin benzeri sayısız üründe denenmiş fakat kalıcı netice vermemiş iki yaygın uygulamadır.

Son araştırmalar dökülmelere engel olmak ve saç üretimini yeniden başlatmak için hücre yaşlanmasını önleyici anti-aging peptidlerle saç hücrelerinin ömrünü uzatan ve ayrıca saç yapımından sorumlu hücrelerin sayısını artıran uygulamaların gerekliliğini ortaya koyuyor.

Saç dökülmesi problemi olmayan, ufak çaplı bir seyrelmenin dahi görülmediği erkekler üzerinde yapılan klinik çalışmalardan elde edilen sonuçlarda dökülmelere karşı saç hücreleri üzerinde etkili olan uygulamaları destekleyici sonuçlar bildirmektedir.

Dökülme problemi olmayan erkekler üzerinde yapılan araştırmalarda bu kişilerde saç tellerinin anagen fazı terk edip dökülme fazına girmeyi reddettiği ve saç telinin saç derisinde kalma süresinin 5-7 yıl'a kadar uzayabildiği görülmüştür. Saçları dökülen kişilerde ise bu süre 1 yıla kadar düşmektedir. Derinleştirilen çalışmalarda bu erkeklerde saçı köküne bağlayan Laminin V ve Collagen IV proteinlerinin miktarının saç dökülmesi problemi olan erkeklere göre sayıca fazla olduğu, bu iki proteinin saç tellerinin köküne sıkıca tutunmasını sağlayarak anagen fazın süresini ve kalitesini artırdığı, telogen fazın süresini kısaltarak saç dökülmesini önlediği tespit edilmiştir.

Önlenemeyen saç dökülmelerine karşı yenilikçi ve bilimsel bir çözüm getirmek için araştırmalar yapan eczacı ve dermatologlardan kurulu, Dr Medica, Sederma France ortak Arge ekibi, bu tespitten hareket ederek, saç telini sıkıca köküne bağlayıp anajen fazın süresini uzatan Laminin 5 ve Collagen 4 proteinlerinin üretimini artıran Peptide-Vitamin zinciri PEPTIDE BIOTINYL GHK'yi geliştirdi.

Keratinin yapı taşı olan ve saç hücrelerinin yapımında ve onarılmasında çalışan 3 amino asidi ? Glycyl-Hystidyl-Lysine- Biotin?e bağlayarak formüle edilen bu özel molekül, Laminin 5 ve Collagen IV proteinlerinin ve hücre yapım ve onarımına katılan bir çok genin üretimini %146' ya varan oranda artırarak saç tellerinin köküne sıkıca tutunmasını ve böylelikle Anagen fazın süresini uzatarak dökülmelerin engellenmesini sağlamayı başardı.

Biotinyl GHK klinik testlerde anagen saç miktarının telogen saçlara oranında %46'ya varan artış sağladı. Alınan bu sonuç Finasteride 1 mg oral tabletin 5 ay boyunca uygulanmasıyla ulaşılan sonuçlara* göre daha başarılıdır.

Elde edilen bu sonuçla, Restorex Procapil Complex Anagen saçların sayısında , telogen saçlara göre gerçekleşen artış miktarını rakamsal olarak açıklayan ilaç olmayan ürün olma başarısına sahiptir.

*Kaynak : Van Neste D et al, 2000
British Dermatol. , 143,p804-10

 
 
RESTOREX'in farkı nedir?

 
 
Saç dökülmesini önlemek için DHT oluşumuna mani olunması ve kan dolaşımının hızlandırılması uzun yıllardır, birbirinin benzeri sayısız üründe denenmiş ve kısmen başarılı olmuş ama kalıcı netice vermemiş iki yaygın uygulamadır. 
Son araştırmalar dökülmelere engel olmak ve saç üretimini yeniden başlatmak için hücre yaşlanmasını önleyici anti-aging peptidlerle saç hücrelerinin ömrünü uzatan ve ayrıca saç yapımından sorumlu hücrelerin sayısını artıran uygulamaların gerekliliğini ortaya koyuyor. 
Saç hücreleri üzerinde araştırmalar yapan Dr Medica-Sederma France ortak Arge ekibinin geliştirdiği Patentli Peptide-Vitamin zinciri BIOTINYL GHK hücre metabolizması üzerinde etkili bir proteindir. 
Saç yapımından sorumlu hücre ve genlerin üretimini %189'a varan oranda artırarak yeni saç miktarını artırır, Anagen fazın süresini uzatan proteinlerin üretimin artırarak dökülmelerin engellenmesini sağlar. 
RESTOREX; patentli bileşenleri Peptide BIOTINYL- GHK, HEXAPEPTIDE 11 ve Fermente edilmiş Bakır ile sadece bir başka benzer uygulama değil, önlenemeyen dökülmelere karşı yenilikçi, bilimsel bir çözümdür. 
İçeriğindeki anti - aging HEXAPEPTIDE - 11 molekülü sayesinde saç hücrelerinin erken yaşlanmasını önler. Aynı hücrenin daha uzun süre saç üretimine devam etmesine yardımcı olarak yeni saç miktarında artış sağlar. 
RESTOREX SERUMUN ETKİSİ:
 
Saç dökülmesine karşı etkinliği Placebo testi ile kanıtlanmış RESTOREX aktif bileşeni Procapil Complex dökülen saçlardaki bozulan saç gelişim döngüsünü dökülme problemi olmayan saçlardaki gelişim seyrine geri döndürmek için saçın büyüme döngüsünü kontrol eden 3 ana faktör üzerinde harekete geçer; 
1.Hücre Metobolizmasi 
2.Hormonal sistem 
3.Vaskular Sistem 
HÜCRE METABOLİZMASI 
RESTOREX saç dökülmelerini engellemek ve saç yapımını yeniden başlatmak için saç hücrelerinin metabolizması üzerinde etkili Biotinyl GHK içerir. 
Saç hücreleri üzerinde araştırmalar yapan Dr Medica - Sederma France ortak Ar-Ge ekibinin geliştirdiği PatentliPeptide - Vitamin zinciri BIOTINYL GHK hücre metabolizması üzerinde etkili sadece RESTOREX'in içeriğinde yer alan bir proteindir. 
Bozulan anagen evreyi yeniden düzenleyip, yeni saç miktarında telogen saçlara göre %46'ya varan oranda artış sağlar.
Saç üretiminden sorumlu hücrelerin sayısını %189 ornında artırarak anagen saç üretimini başlatır.
Saç telini köküne bağlayarak dökülmeyi engelleyen Laminin V ve Collagen IV proteinlerinin üretimini %146 oranında artırır.
Anti-aging etkisiyle saç hücrelerinin erken yaşlanmasına mani olur, böylelikle aynı hücre daha uzun süre saç yapımına devam eder
Saç büyümesini %121 oranında hızlandırır.
Anti-oxidant enzimlerin aktivitelerini artırarak serbest radikal hasarına karşı saç foliküllerini korur.
Saç üretiminden sorumlu hücre ve genlerin aktivitelerini hızlandırıp sayılarını artırarak, dökülmeye karşı dayanıklı, güçlü saç kökleri oluşturur.
KULLANIMI:
 
RESTOREX ŞAMPUAN  RESTOREX SERUM 6x30 ml 
Saçınızı ıslatınız ve bir miktar şampuanı saç dipleri de dahil olmak üzere nazikçe köpürterek uygulayınız.

Saçınızda 2-3 dakika bekletiniz. Daha sonra iyice durulayınız.

Saçlar aşırı sıcak kurutma, havlu ile sert kurulama ve sürtünmelerden korunmalıdır.

RESTOREX SLS (Sodium Lauryl Sulphate) ve SLES ( Sodium Lauryl Ether Sulphate ) içermez.

Yağlı saçlar hergün, kuru saçlar 2 günde bir yıkanması tavsiye olunur.

  
 Sabah ve akşam tercihen gece yatmadan önce günde iki defa temiz saç derisi üzerine, saç diplerini ıslatacak şekilde 1-2 dakika masaj yapılarak uygulanır.

RESTOREX Serum'un aminoasitlerce ve peptidlerce zengin içeriğini yeterli miktarda ve kısa sürede saç foliküllerine ulaştırmak için günde iki defa uygulama yapılmalıdır.

Her kutu toplam 6 haftalık uygulama için 30 ml'lik 6 adet flakon içerir.Her flakon bir haftalık uygulama için yeterlidir. Uzun masajlı uygulamalara gerek yoktur. 
 

1. Kredi Karti ile Tek Ödeme
Visa / Master ile 0.00TL

2. Havale / EFT ile Ödeme
Havale / EFT ile 0.00TL ( -3 % )

3. Posta Havalesi ile Ödeme
Posta Havalesi ile 0.00TL ( -3 % )

4. Ups ile Kapıda Ödeme
Nakit ya da Kredi Kartı ile 4.00TL
5. Kredi Kartı İle Taksitli Ödeme
Garanti Bonus, Flexi, Shop&Miles Card, Deniz Bank Bonus Card,TEB Bonus Card,Şekerbank Bonus Card,Axess,Axess Wings ve World Kartlara Özel

 

Taksit Adedi
   2  Taksit
   3  Taksit
   4  Taksit
   5  Taksit
   6  Taksit
   7  Taksit
   8  Taksit
   9  Taksit
   10  Taksit
   11  Taksit
   12  Taksit
Taksit Tutarı Toplam
0.00TL 0.00TL
0.00TL 0.00TL
0.00TL 0.00TL
0.00TL 0.00TL
0.00TL 0.00TL
0.00TL 0.00TL
0.00TL 0.00TL
0.00TL 0.00TL
0.00TL 0.00TL
- -
- -
Taksit Tutarı Toplam
0.00TL 0.00TL
0.00TL 0.00TL
0.00TL 0.00TL
0.00TL 0.00TL
0.00TL 0.00TL
0.00TL 0.00TL
0.00TL 0.00TL
0.00TL 0.00TL
0.00TL 0.00TL
- -
- -
Yükleniyor...